AČIŪ visiems, pritariantiems organų donorystei!

Data

2018 01 11

Įvertinimas
0
Aciu.jpg

Šiandien, sausio 11-ąją, minima tarptautinė žodžio AČIŪ diena. Šiuo gražiu ir trumpu žodžiu galima išreikšti didžiulį dėkingumą, išsakyti nuoširdžią padėką.

Todėl ir Nacionalinio transplantacijos biuro kolektyvas tokia prasminga proga nuoširdų AČIŪ taria visiems, kurie pritaria organų donorystės ir transplantacijos idėjai arba dalyvauja šiame nepaprastai atsakingame ir labai kilniame procese.

Pirmiausia – nuoširdus AČIŪ visų donorų artimiesiems, kurie sunkiausią savo gyvenimo akimirką priėmė itin svarbų sprendimą – mirusiojo artimojo organus paaukoti kitų žmonių gyvybei gelbėti.

Nuoširdus AČIŪ donorams, kurie gyvi būdami dovanojo vieną savo inkstą ar dalį kepenų sunkiai sergančiam savo artimajam.  

Nuoširdus AČIŪ visiems medikams, kurie dalyvauja organų donorystės ir transplantacijos procese – nuo pat jo pradžios, kai dėl donorystės kalbamasi su mirusiojo artimaisiais, iki pat tos akimirkos, kai donorinį organą gavęs recipientas pasveikęs išrašomas į namus.

Nuoširdus AČIŪ visiems laboratorijų specialistams, kurie atlieka tyrimus, transplantacijų sėkmei turinčius ypatingos reikšmės.

Nuoširdus AČIŪ visiems talkininkams, kurie savo darbu prisideda, kad donorystės ir transplantacijos procesas vyktų sklandžiai ir kuo operatyviau: greitosios pagalbos ekipažams, policininkams, sraigtasparnių pilotams.

Nuoširdus AČIŪ visuomenei, kurios požiūris į organų donorystę tampa vis pozityvesnis.

Nuoširdus AČIŪ visiems, išreiškusiems sutikimą po savo mirties paaukoti organus donorystei. O tokių sąmoningų, altruistiškai nusiteikusių žmonių Lietuvoje jau yra 25 898: 16 974 moterys ir 8924 vyrai.

Jei dar nesate pareiškę savo pritarimo donorystei, galite tai padaryti apsilankę interneto svetainėje www.transplantacija.lt ir radę nuorodą „Pasirašyk internetu“.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 408 žmonės, 102 iš jų – laikinai ne recipientai (dėl tam tikrų priežasčių jiems šiuo metu transplantacijos atlikti negalima). Plaučių transplantacijos laukia 9, širdies transplantacijos – 46 žmonės. Keturiems sergantiesiems būtina širdies ir plaučių komplekso transplantacija, 76 – kepenų transplantacija. Donorinio inksto laukia 161, kasos ir inksto komplekso transplantacijos – 9, ragenos transplantacijos – 103 žmonės.