Ilgąjį savaitgalį vyko donorystės procesas

Data

2020 05 04

Įvertinimas
0
Greitosios auto.jpg

Organų donorystės ir transplantacijos procesas prasideda tuomet, kai konstatuojama smegenų mirtis. Visi, dalyvaujantys procese, yra įtraukiami į donoro ištyrimo, organų paėmimo ir transplantacijos darbus, nepaisant nei savaitgalių, nei šventinių dienų.

Taip įvyko ir praėjusį savaitgalį, kuomet Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatorius registravo pranešimą apie potencialų donorą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose. Artimiesiems pritarus, organai paimti transplantacijai. Ši Motinos diena transplantacijos sulaukusiems recipientams – išskirtinė: sunkiai sergantiems žmonėms atsirado viltis pasveikti.

Transplantacijos vyko Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose – persodintos kepenys ir du inkstai. Kiti donoriniai organai, kurie dėl medicininių priežasčių netiko Lietuvos recipintams, buvo pasiūlyti užsienio organizacijoms. Tačiau dėl paskelbtos pandemijos ir skrydžių apribojimo donorinių organų užsienio organizacijos atsisakė.

 

Foto: Unsplash.com