Lietuvoje – dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

Data

2017 10 20

Įvertinimas
0
Zvakuciu akcija 2014.JPG

Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaulinė organų donorystės diena, visoje Lietuvoje netrūksta įvairių renginių, skirtų prisiminti organų donorus ir padėkoti jų artimiesiems už kilnų apsisprendimą padovanoti mirusiųjų organus donorystei kitų gyvybei gelbėti. Stengiamasi pagerbti ir įvairių sričių medikus, kurie dirba itin atsakingoje – organų donorystės ir transplantacijos – srityje.

Padėkos renginys, kurio metu bus pagerbti ne tik gyvi organų donorai, mirusių donorų artimieji, bet ir organų donorystės bei transplantacijos srityje dirbantys medikai, penktadienį, spalio 20-ąją, Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ iniciatyva organizuojamas Vyriausybės rūmuose.  Grupei medikų bus įteiktos Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos.

Atskiras padėkas  parengė  Nacionalinis transplantacijos biuras, dėkodamas visoms slaugytojoms, dalyvaujančioms donorystės procese. Tik simboliškai jos bus įteiktos kelioms: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojai Laurai Širvinskaitei, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojai Olgai Kotovai ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro III reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojai Virginijai Kemešytei.

Spalio 20-ąją mūsų šalyje suplazdės žvakučių jūra. Jau ketvirtą kartą Lietuvos asociacija „Gyvastis“ šitaip kviečia pagerbti organų donorus – mirusius ir gyvus, nes jų organai išgelbėjo tūkstančių ligonių gyvybę.

Žvakelės už organų donorus bus uždegtos ne tiktai Vilniuje, V.Kudirkos aikštėje, bet ir dar devyniuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Vilkaviškyje, Mažeikiuose, Viekšniuose. Daugiau informacijos apie žvakučių uždegimo akciją rasite adresu  http://www.donoras.lt/lt/naujienos/organu-donorams-pagerbti-6e77.html

Tądien Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyks Donorų pagerbimo renginys, kurio iniciatoriai – Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugija „Atgaja“.

Kaip teigia  „Atgajos“ pirmininkas Egidijus Kalinaitis,  renginio metu bus pagerbti kraujo donorai, nes yra žmonių, kurie neatlygintinai kraujo paaukojo net po 30-40 kartų. Be to, bus išreikšta pagarba donorams, kurių organai išgelbėjo sergančiųjų gyvybę, išsakyta padėka šių donorų artimiesiems.

Lietuvoje galiojantys įstatymai saugo organų donorų ir recipientų konfidencialumą, asmeninė informacija apie juos neatskleidžiama. Todėl „Atgajos“ pirmininkas E.Kalinaitis kreipėsi į Nacionalinio transplantacijos biuro specialistus, prašydamas tarpininkauti įteikiant simbolinius „Atgajos“ paruoštus suvenyrus mirusių organų donorų artimiesiems. 

Pasak E.Kalinaičio, buvo surinkta informacija apie paskutiniųjų metų mirusių donorų artimuosius - dešimt Šiaulių krašto žmonių. Jų kilnus apsisprendimas nelaimės valandą paaukoti organus donorystei išgelbėjo kitų žmonių gyvybę. Be to, simbolinė dėkingumo dovana bus įteikta ir mamai, kuri padovanojo savo inkstą sergančiam sūnui. Renginio metu sūnus viešai padėkos mamai, gyvybę jam dovanojusiai antrą kartą. Tai, pasak E.Kalinaičio, puikus gyvosios donorystės pavyzdys. 

Ačiū visiems – dovanojantiems, prisimenantiems. Juk gerumo nebūna per daug. 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.