Pranešimai apie mirusį donorą po vieną nevaikšto

Data

2020 02 21

Įvertinimas
0
Yellow Creative Gamer Youtube Channel Art-2 (002).png

Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatorius šių metų vasarį priėmė 8 pranešimus apie potencialius donorus, iš kurių 4 tapo efektyviais - konstatavus smegenų mirtį ir mirusio artimiesiems pritarus donorystei,  buvo paimti audiniai, ląstelės ir organai transplantacijai.

Pranešimai apie potencialius donorus Nacionalinio transplantacijos budintį koordinatorių (toliau – Biuras) pasiekė ne po vieną, o po kelis iškart, todėl savo pajėgas mobilizuoti turėjo ne tik Biuro, bet ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Laboratorinės medicinos centro specialistai bei dviejų transplantacijos centrų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų (toliau – LSMUL) ir Vilniaus universiteto ligoninės Santarų klinikų (toliau -VULSK) gydytojų chirurgų komandos. Juk reikėjo atlikti 19 audinių ir organų eksplantacijų (audinių ir organų paėmimo operacija iš mirusio donoro) skirtingose Lietuvos donorinėse ligoninėse – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Vilniuje.  Ir sėkmingai pervežti juos ir transplantuoti LSMUL ar VULSK transplantacijos centruose. O  vasario pradžioje vyko ir tarptautinis donorinio organo – širdies atgabenimas iš Latvijos į Lietuvą.

Organų donorystės ir transplantacijos procesas – komandinis darbas, todėl visų šio proceso dalyvių profesionalumas, susiklausymas leido net 16 recipientų sulaukti skambučio atvykti į transplantaciją. Iki šių metų vasario  20 dienos atlikta 16 transplantacijų: 3 širdies, 3 kepenų, 8 inkstų ir 2 ragenų transplantacijos.

Iš viso 2020 metais atlikta 21 transplantacija: 3 širdies, 4 kepenų, 12 inkstų (10 iš mirusio donoro ir 2 iš gyvo donoro)  ir 2 ragenų transplantacijos.

Nacionalinis transplantacijos biuras nuoširdžiai dėkoja visiems, dalyvaujantiems organų donorystės ir transplantacijos procese: donorinių ligoninių anesteziologams reanimatologams, laboratorijų specialistams, transplantacijos centrų chirurgams, slaugytojoms, policijos ir sraigtasparnių pareigūnams.

Pati didžiausia padėka ir pagarba mirusių donorų artimiesiems, kurie priėmė kilnų sprendimą pritarti donorystei.

Popiežius Jonas Paulius II sakė, kad „Donorystė yra didžiausia žmogaus meilės išraiška žmogui“. Kviečiame pasikalbėti apie organų donorystę šeimoje ir užpildyti sutikimą donoro kortelei gauti.
Sutikimą galima užpildyti internetu: https://ntb.lrv.lt