Savaitgalį atliktos 4 transplantacijos

Data

2020 04 20

Įvertinimas
0
operacinė.jpg

Savaitgalį atliktos 4 transplantacijos

Abiejuose Lietuvos transplantacijos centruose – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose – savaitgalį buvo persodinti inkstai 4 recipientams. Du donorai suteikė viltį pasveikti sunkiai sergantiems žmonėms: mirusiųjų artimieji sutiko dovanoti organus transplantacijai. Transplantologų komandos, laboratorijų specialistai, dirbantys ypač įtemptu grafiku, donorystės ir transplantacijų procesą tęsia, nes ši sritis yra ypatinga, išskirtinė, medikai dirba ypatingo saugumo sąlygomis.

Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatoriams organizuojant ir koordinuojant donorystės procesus, iškilo rūpesčių dėl artimųjų sutikimo donorystei pasirašymo. Pagal galiojančius teisės aktus mirusiojo artimųjų atsiklausiama tokia pirmumo tvarka: sutuoktinio, pilnamečių vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių (seserų). Sutikimą dovanoti organus turi pasirašyti ne bet kuris artimasis, bet nepažeidžiant šio eiliškumo. Koordinuojant procesą paaiškėjo, kad sutuoktinis sutinka dovanoti organus, tačiau jis yra užsienyje ir sutikimą galės pasirašyti tik grįžęs. Kol sutikimo nėra, donorystės procesas vykti negali.

Tokiais atvejais pagelbėtų paties žmogaus apsisprendimas donorystei – jei gyvas būdamas būtų pasirašęs sutikimą donoro kortelei gauti.

Sutikimą galima pasirašyti internetu: https://ntb.lt

 

 

Nuotrauka – asociatyvinė. Operacija