Slaugytojams – mokymų programa apie organų donorystę

Data

2019 05 08

Įvertinimas
0
Bendrosios praktikos slaugytojų dėmesiui! (2).png

Bendrosios praktikos slaugytojai apie organų donorystę ir transplantaciją žinos daugiau. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro bei Nacionalinio transplantacijos biuro iniciatyva buvo parengta ir sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta mokymų programa „Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos pagrindai“, skirta visų specializacijų bendrosios praktikos slaugytojams.

Donorystė ir transplantacija – sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja daug įvairių sričių specialistų. Minėta mokymo programa bus įgyvendintos sveikatos apsaugos ministro įsakymo nuostatos, kad sveikatos priežiūros specialistai ir kiti specialistai, tiesiogiai dalyvaujantys žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos procese, nuo 2020 metų atitiktų kvalifikacijai keliamus reikalavimus.

Kursai bendrosios praktikos slaugytojams bus organizuojami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. „Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos pagrindų“ programą sudarys šios temos:  organų ir audinių donorystės ir transplantacijos proceso organizavimas Lietuvoje – 2 val.; donorų paruošimo medicininis procesas – 2 val.; audinių, ląstelių bankininkystė – 3 val.;  audinių, ląstelių ir organų transplantacijos bendrieji principai – ne mažiau kaip 6 val.

Baigę mokymo programą, kursų dalyviai žinos pagrindinius audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos procesą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, donorystės ir transplantacijų rodiklius  Lietuvoje, bus susipažinę su audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos proceso organizavimo ir koordinavimo ypatumais, išmanys sutikimo donorystei principus, asmens galimybes dalyvauti audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos procese, donoro paruošimo medicininio  proceso ypatumus ir slaugytojų vaidmenį ruošiant donorus.

Išklausę kursus, bendrosios praktikos slaugytojai žinos, kaip formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į donorystės ir transplantacijos procesą, galės suteikti informacijos visuomenei dėl sutikimo pasirašymo donoro kortelei gauti, mokės suteikti informaciją pacientams ir jų artimiesiems apie audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos principus ir bendradarbiauti su kitais asmens sveikatos priežiūros specialistais organizuojant audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos procesą.

Baigiamasis kursų etapas – slaugytojų žinių ir gebėjimų vertinimas. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro tobulinimo 14 valandų pažymėjimas slaugytojams bus įteikiamas, teisingai atsakius į daugiau kaip 70 procentų parengto klausimyno klausimų.

2019 m tobulinimo programos(atnaujintos).

Programos kodas: 1.239.

Programos pavadinimas - „Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos pagrindai“.

Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro Kompetencijų ugdymo organizavimo skyriaus specialistą, esantį kiekviename krašte:  http://www.sskc.lt/kontaktai.html