Startuoja nauja interneto svetainė

Data

2018 03 01

Įvertinimas
0
51_b0d8083e010909936c8e4d85c59a8fde.jpg

Žinios apie organų donorystę nuo šiol – naujoje Nacionalinio transplantacijos biuro svetainėje http://ntb.lrv.lt Nuo kovo 1-osios įstaigos interneto svetainė perkelta į portalą „Mano Vyriausybė“.    

Minėtas portalas Lietuvoje buvo įdiegtas prieš trejus metus. Pasak jo kūrėjų, šis portalas visuomenei turėtų tapti interneto vartais, leisiančiais paprastai ir greitai surasti informaciją apie Vyriausybės ir jos valdymo srities įstaigų veiklą. Tikimasi, kad valstybės institucijų interneto svetainių suvienodinimas, vieningas informacijos pateikimas bei palaikymas vienoje informacinėje sistemoje valstybei kainuos pigiau.

Nacionalinis transplantacijos biuras yra pavaldus Sveikatos apsaugos ministerijai, todėl ir jam buvo pasiūlyta prisijungti prie vieningos informacinės sistemos. Senoji Nacionalinio transplantacijos biuro svetainė nebuvo „draugiška vartotojui“, nes buvo sukurta seniai – 2000-aisiais. Įstaiga sulaukdavo kritikos, kad senoji svetainė nėra moderni, joje sudėtinga rasti ieškomą informaciją.

Naujoji, prie vieningos platformos prijungta svetainė http://ntb.lrv.lt – kur kas labiau atitinka šiandieninius informacinių technologijų reikalavimus: ji suderinta su mobiliaisiais įrenginiais, taigi pilietis, naudodamasis mobiliuoju telefonu ar planšete, portalo „Mano Vyriausybė“ mobilioje versijoje galės patogiau rasti informaciją apie įstaigos veiklą. Be to, naujosios svetainės lankytojai turės galimybę prenumeruoti naujienas apie organų donorystę, svetainė bus pritaikyta naudotis ir neįgaliesiems, informacija bus pateikiama dviem – lietuvių ir anglų – kalbomis.

Pamatiniai donorystės principai yra patys svarbiausi ir naujoje svetainėje: elektroniniu būdu galima užpildyti sutikimą, kad po mirties pritariu organų donorystei. Pagrindiniame puslapyje yra nuoroda „Svarbu“ – „Nori Donoro kortelės? Pasirašyk internetu!“ Paspaudus šią nuorodą, svetainės lankytojas nukreipiamas į elektroninius valdžios vartus – tereikia prie jų prisijungti.

Senojoje svetainėje informacija nuo šiol nebebus atnaujinama, tačiau jos versiją galima rasti adresu http://old.transplantacija.lt

Jei naujosios svetainės lankytojai turėtų pastabų dėl jos veiklos, prašytume pranešti info@transplantacija.lt

Siekdami gerinti Nacionalinio transplantacijos biuro darbą ir užtikrinti kuo geresnę teikiamų paslaugų kokybę, prašytume užpildyti ir anketą, kurią rasite adresu http://ntb.lrv.lt/lt/paslaugos/apklausos-anketa