Vasario 3 dieną sėkmingai vyko tarptautinis organų donorystės procesas

Data

2020 02 05

Įvertinimas
0
Screenshot_2020-02-03-16-21-14 (002).png

Vasario 3 dieną, sėkmingai vyko tarptautinis organų donorystės procesas Lietuva – Latvija (Vilnius-Ryga). Latvijoje, vienoje iš Rygos ligoninių konstatavus asmeniui smegenų mirtį ir gavus jo artimųjų sutikimą, buvo pradėtas organų donorystės procesas. Latviai savo šalyje nerado tinkamo recipiento donorinės širdies transplantacijai, todėl jis buvo pasiūlytas Lietuvos recipientams. 

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM budintis koordinatorius šį tarptautinį organų mainų procesą pradėjo š. m. vasario 2 dieną. Viską suderinęs su Lietuvos ir Latvijos gydytojų bei laboratorijų komandomis, ėmėsi logistikos organizavimo.

Karinių oro pajėgų (toliau – KOP) sraigtasparnis vasario 3-osios paryčiais (4 val. 30 min.) nusileido prie Santaros klinikų  žiede ir paėmęs gydytojų komandą išskrido į Rygą.

Apie 13.20 valandą sraigtasparnis nusileido prie Santaros klinikų žiede ir parskraidino gydytojų komandą bei donorinį organą - širdį.

Nuoširdžiai dėkojame Latvijos gydytojams už pasiūlymą ir reiškiame užuojautą ir pagarbą mirusio donoro artimiesiems už kilnų jų apsisprendimą pritarti organų donorystei. Dėkojame visoms tarnyboms ir pareigūnams, kurie gelbsti, kad tarptautinis organų donorystės procesas vyktų sklandžiai: KOP ir Lietuvos policijos pareigūnams.

Bendradarbiavimas su Latvija donorystės ir transplantacijos srityje tęsiasi jau keliolika metų. 2019 metais Latvija Lietuvai dovanojo 7 donorinius organus: 1 širdį ir 6 inkstus. Lietuva Latvijai – 2018 metais dovanojo 1 širdį ir 2 inkstus.