Visos naujienos

shutterstock_309416396 (1).jpg
2021 11 30
Mirusio vyro artimieji padovanojo viltį sunkiems ligoniams

Nacionalinis transplantacijos biuras praneša, kad pirmadienį Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje registruotas donoras. Vyro artimieji priėmė kilnų sprendimą ir sutiko paaukoti jo organus donorystei. Atlikę būtinus tyrimus medikai nustatė, kad donorystei tinka vyro inkstai ir ragenos.

Dovanoti inkstus (8).png
2021 11 27
Registruotas antrasis donoras šią savaitę: jo organai ir audiniai išgelbės ne vieną

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad vakar, lapkričio 26 d., Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose buvo registruotas antrasis donoras šią savaitę.

shutterstock_235067026.jpg
2021 11 26
Registruotas 47-asis donoras šiais metais: jo organai padės keturiems žmonėms

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose vakar, lapkričio 25 d., buvo registruotas 47-as efektyvus donoras šiais metais.

shutterstock_741433843.jpg
2021 11 18
Numanomas organų donorystės sutikimo modelis: ko Lietuva gali pasimokyti iš kitų šalių?

Viena jautriausių temų visame pasaulyje – tai organų donorystė. Sveiki žmonės dažnai net nesusimąsto, kad kažkur šalia gyvena kenčiantys žmonės, kasdien kaip išganymo laukiantys transplantacijos. Kai kurie jų savo donorinio organo sulaukia vos po kelių dienų ar savaičių, kiti laukia kelerius mėnesius ar metus, o dar kiti ...

aiste.jpg
2021 11 12
Negailestingą diagnozę išgirdusiai Aistei nebuvo nė trisdešimties: liga mane pakeitė

35 metų Aistė Štaraitė savo gyvenimą dalija į dvi dalis: iki ir po sunkios ligos diagnozės. Prieš sužinodama apie savo širdies ligą mergina gyveno aktyvų, kelionių, įdomių darbų, naujų patirčių kupiną gyvenimą, tačiau netikėtai prasidėjusios sveikatos problemos privertė ne tik sustoti, bet ir apvertė visą Aistės gyvenimą aukštyn ...

inkstai.png
2021 11 11
Kauno klinikose – retas neplakančios širdies donorystės atvejis

Trečiadienį, lapkričio 10 dieną, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose registruotas neplakančios širdies donoras. Tai – gana retas atvejis Lietuvoje. Nuo 2016 metų, kai Lietuvoje imtas taikyti toks donorystės modelis, šis atvejis – vienuoliktas.  

gydyt.jpg
2021 11 02
Ilgąjį savaitgalį medikams nebuvo kada ilsėtis – registruotas ketvirtas donoras

Paskutinė spalio savaitė transplantacijos specialistams buvo išskirtinė. Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad Klaip ėdos jūrininkų ligoninėje spalio 31 die n ą registruotas donoras. Tai – jau ketvirtas organų donoras per savaitę.

Dovanoti inkstus (7).png
2021 10 29
Kilnus mirusios moters artimųjų sprendimas sveikatą grąžins ne tik lietuviams

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose šiandien, spalio 29 d., buvo registruotas jau trečiasis donoras šią savaitę.

Dovanoti inkstus (4).png
2021 10 28
66 metų donoras gyvenimą dovanojo trylikamečiui

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad spalio 27 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose buvo registruotas potencialus 66 metų donoras.

Kaunas 1.jpg
2021 10 25
Kauno klinikose registruotas donoras išgelbės ne vieno žmogaus gyvybę

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad spalio 25 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo registruotas potencialus 65 metų amžiaus donoras.

Zoom  (3).jpg
2021 10 18
Sergantys lėtinėmis inkstų ligomis kviečiami dalyvauti mokymuose

Visus sergančius inkstų ligomis ir jų artimuosius kviečiame registruotis į Nacionalinį mokymų kursą „Lėtine inkstų liga sergantiems pacientams“. Mokymai vyks spalio 20 d., spalio 27 d., lapkričio 3 d. nuo 15 val. Mokymuose bus kalbama apie lėtinės inkstų ligos eigą, progresavimą ir jo prevenciją bei pakaitinės inksto terapijos metodo pasirinkimą, orientuotą į ...

kilniasirdis tevas.JPG
2021 10 18
Ge­din­čio tė­vo pa­si­rin­ki­mas: do­va­no­ti gy­ve­ni­mą

Jei parduotuvėje, vaistinėje ar kokioje gatvėje sutiksite šį žilstelėjusį aukštą vyrą, kurį matote nuotraukoje, nusiimkite prieš jį kepurę ar tiesiog nusilenkite – šis žmogus, netekęs savo sūnaus, net tokią juodą minutę pagalvojo apie kitus – gal apie jūsų brolį, tėvą, seserį, dukrą – ir priėmė kilniaširdišką sprendimą: padovanojo mirusio sūnaus Mykolo ...

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 9 Pirmyn