Visos naujienos

Alantas (1).jpg
2023 01 26
Vos 3 mėnesių Alantui persodinta širdis: transplantacija leidžia džiaugtis vaikyste

Sulaukęs vos 3 mėnesių Alantas patyrė širdelės transplantaciją. Tuomet jis tapo jauniausiu Baltijos šalių gyventoju, kuriam atlikta tokio tipo operacija. Dabar Alantas jau ketvirtokas ir iš pirmo žvilgsnio jis nė kiek nesiskiria nuo savo bendraamžių .

Dovanoti inkstus (7).jpg
2023 01 20
Registruoti pirmieji 2 efektyvūs organų donorai šiais metais

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad antrąją šių metų savaitę buvo užregistruoti 2 efektyvūs organų donorai.

shutterstock_1422614906.jpg
2023 01 16
2022-ieji organų donorystei buvo sėkmingi: rekordinis kepenų transplantacijų skaičius ir registruotas vyriausias organų donoras Lietuvoje

2022-ieji organų donorystei ir transplantacijai buvo sėkmingi: artimųjų pritarimas organų ir audinių donorystei suteikė galimybę pagerinti sveikatos būklę ar pasveikti daugybei žmonių ir buvo pasiektas rekordinis atliktų kepenų transplantacijų skaičius – 32.

BeFunky-collage.jpg
2022 12 29
Donoro artimųjų sprendimas Laimai padovanojo dvigubą stebuklą: dėkoja už gyvybę ir sūnų

Cukriniu diabetu sirgusi Laima turėjo dvi svajones: sulaukti inksto transplantacijos ir susilaukti vaikelio. Laimei, abi jos išsipildė, todėl moteris savo Donorui ir Donoro artimiesiems yra dėkinga ne tik už savo gyvybę ir kur kas geresnę savijautą, tačiau ir už sūnų Nojų.

caucasian-woman-writing-letter.jpg
2022 12 21
Donorų artimieji ir recipientai gali bendrauti laiškais

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms miestų ir miestelių gatves užplūsta šventinis šurmulys, o žmonių galvose vis sukasi mintys, kokiomis dovanomis nudžiuginti brangius žmones. Tačiau pačios svarbiausios dovanos kartais dovanojamos sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Pritardami organų donorystei žmonės įteikia didžiausią įmanomą dovaną kitam žmogui – galimybę pasveikti ir ...

BeFunky-collage (8).jpg
2022 12 14
Po širšės įkandimo sutriko Augustės inkstų veikla: transplantacija leido grįžti į pilnavertį gyvenimą

Vilnietės Augustės istorija prasidėjo, kai jai buvo 3-eji. Tuo metu mergaitei į pilvą įgėlė širšė. Šis įgėlimas pakeitė visos šeimos gyvenimą – prasidėjo Augustės kelias inksto transplantacijų link.

shutterstock_1765962845.jpg
2022 12 07
Apie organų donorystę nuo pradžių: kokie organai ir audiniai gali būti dovanojami?

Pritarimas organų ir audinių donorystei – nieko nekainuoja, tačiau transplantacijos laukiančiam žmogui gali padovanoti neįkainojamą dovaną – sugrąžinti sveikatą ar net išsaugoti gyvybę. Vos vienas efektyvus organų ir audinių donoras galėtų sugrąžinti sveikatą ir pagerinti gyvenimo kokybę daugiau nei 7 sunkiai sergantiems žmonėms.

Dovanoti inkstus (9).jpg
2022 12 02
Keturiasdešimt penktą kartą šiais metais artimieji netektį įprasmino pritardami organų donorystei

Kauno klinikose registruotas 45 efektyvus organų ir audinių donoras šiais metais. Donoro šeima netekusi mylimo žmogaus neliko abejinga kitų žmonių skausmui ir nusprendė organų donorystei ištarti „taip“. Tai – pati didžiausia ir gražiausia dovana, kurią galima padovanoti kitiems.Kauno klinikose registruotas 45 ...

iStock-687750118.jpg
2022 11 28
Lietuvoje registruoti 4 efektyvūs organų donorai

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad praėjusią savaitę Lietuvoje registruoti net 4 efektyvūs organų donorai: 3 donorai registruoti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose (VUL SK), o 1 donoras registruotas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose (LSMUL KK).

rimvydas-vekerotas-gyvena-su-persodinta-sirdimi-53be7efb43a5a.jpg
2022 11 25
Dėl gripo sukeltų komplikacijų Rimvydui prireikė naujos širdies: antru gyvenimu džiaugiasi jau 16 metų

Rimvydas Vekerotas jau 16 metų gyvena su Donoro širdimi. Rimvydo istorija prasidėjo nuo gripo. Kadangi temperatūros neturėjo, vyras į gydytojus nesikreipė. Visgi, gripo pasekmės buvo itin skaudžios – širdies raumuo išsiplėtė ir širdis išstumdavo vis mažiau ir mažiau kraujo. Rimvydas silpo ir galiausiai ...

shutterstock_309416396.jpg
2022 11 21
Lietuvoje registruoti du efektyvūs organų donorai: viltį pasveikti suteikė septyniems žmonėms

Organų donorystė – labai jautri sritis, kuri apjungia netektį ir viltį. Reanimacijoje dirbantys gydytojai kovoja dėl kiekvieno paciento gyvybės, tačiau kartais, nepaisant didelių jų pastangų, to padaryti nepavyksta. Tuomet galimybė išgelbėti kito žmogaus gyvybę atitenka mirusiojo artimiesiems – jiems pritarus organų ...

Dovanoti inkstus (3).jpg
2022 11 18
Gyvosios donorystės stebuklas: mama sūnui padovanojo neįkainojamą dovaną

Gyvybė ir sveikata – vertingiausios dovanos, kurias galima padovanoti kitam. Praėjusią savaitę LSMU ligoninėje Kauno klinikose mama sūnui padovanojo inkstą ir taip suteikė jam galimybę pasveikti ir sugrįžti į pilnavertį gyvenimą.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 19 Pirmyn