DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
  • Donoro kortelė 8
    • 1.

      Ką daryti, jei pamečiau Donoro kortelę?

      Pametus Donoro kortelę reikia parašyti prašymą Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriui (Santariškių g. 2, 08661 Vilnius) su prašymu išduoti kortelės dublikatą. Prašyme turi būti nurodytas vardas, pavardė, asmens kodas ir adresas, kuriuo reikės siųsti Donoro kortelę. Donoro kortelės dublikatas bus išsiųstas paštu.
      Donoro kortelė - tai simbolinis patvirtinimas, kad Jūs savanoriškai ir neatlygintinai sutinkate po savo mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai. Svarbu ne turėti Donoro kortelę, o apie savo apsisprendimą po mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai pasikalbėti su savo artimaisiais.

      Atnaujinta: 2021 05 06

    • 2.

      Ar gali sutikimą Donoro kortelei gauti pasirašyti nepilnametis (tėvų sutikimą galiu gauti)?

      Sutikimą, kad audiniai ir (ar) organai po mirties būtų panaudoti transplantacijai, gali pasirašyti kiekvienas veiksnus Lietuvos Respublikos pilietis, tačiau ne jaunesnis kaip 18 metų.

      Atnaujinta: 2021 05 10

    • 3.

      Ar pareiškus sutikimą būti donoru (turint Donoro kortelę) artimieji gali to nepaisydami po mano mirties neleisti dovanoti mano organų? 

      Nepriklausomai nuo to, ar būdamas gyvas žmogus buvo pasirašęs sutikimą po savo mirties paaukoti savo organus ir (ar) audinius donorystei, atsižvelgiant į situacijos jautrumą, mirties atveju sutikimo visuomet atsiklausiama ir mirusiojo artimųjų. Sunkią netekties valandą sprendimą jiems priimti visada lengviau, jeigu yra žinoma velionio valia (jis buvo pasirašęs sutikimą Donoro kortelei ar organų donorystės tema tiesiog buvo kalbėjęsi namuose).

      Atnaujinta: 2021 05 06

    • 4.

      Kur reikėtų kreiptis ir ką daryti, norint atsisakyti Donoro kortelės?

      Jei Jūs pakeitėte nuomonę ir nebenorite turėti Donoro kortelės, tereikia Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM direktoriui parašyti prašymą  išbraukti Jus iš Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei  recipientų registro. Prašymą reikia atsiųsti adresu Santariškių g. 2, 08661 Vilnius. Gavus prašymą Jūsų duomenys bus išbraukti iš Registro. Jei po kurio laiko Jūs savo norą pakeisite, vėl galėsite parašyti prašymą Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM direktoriui su prašymus Jus vėl įtraukti į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei  recipientų registrą.

      Atnaujinta: 2021 05 06

    • 5.

      Norėčiau įsigyti Donoro kortelę. Gal būtų galima visas reikalingas dokumentų formas užpildyti internetu, kad nereiktų vykti į polikliniką ar kitą įstaigą? 

      Taip, sutikimą, kad asmens audiniai, ląstelės ir (ar) organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai galima pasirašyti internete elektroniniu būdu. Tai padaryti galima adresu https://ntb.lt ir prisijungus per Elektroninius valdžios vartus.

      Atnaujinta: 2021 05 06

    • 6.

      Ar yra koks nors amžiaus cenzas norint užsiregistruoti donorų registre? 

      Kiekvienas veiksnus asmuo, ne jaunesnis kaip 18 metų, turi teisę pareikšti valią apie sutikimą ar nesutikimą, kad jo audiniai, ląstelės ir (ar) organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai. Šie duomenys įtraukiami į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registrą.

      Atnaujinta: 2021 05 06

    • 7.

      Gavau Donoro kortelę ir nelabai žinau, ką su ja veikti? Ar tai tiesiog simbolis?

      Donoro kortelė - tai simbolinis patvirtinimas, kad Jūs savanoriškai ir neatlygintinai sutinkate po savo mirties dovanoti organus, ląsteles ir (ar) audinius transplantacijai ir esate įtrauktas į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registrą. Donoro kortelės nebūtina nešiotis kartu su savimi ar pan.  

      Atnaujinta: 2021 05 06

    • 8.

      Turiu Donoro kortelę jau apie 10 metų. Pastaruoju metu daug laiko praleidžiu užsienyje. Ar Europos ir apskritai pasaulio donorų registrų centrai bendradarbiauja tarpusavyje, kad atsitikus nelaimei svetur išliktų galimybė mano organus padovanoti kitiems?

      Įvairiose Europos ir pasaulio šalyse yra skirtingų registrų tipai (asmenų, sutikusių paaukoti savo audinius ir (ar) organus transplantacijai registrai; asmenų, nesutikusiųjų paaukoti savo audinius ir (ar) organus transplantacijai registrai; mišrieji registrai). Registro tipas priklauso ne tik nuo registruojamų asmenų, bet ir nuo šalyje galiojančios teisinės bazės.

      Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM, kaip registro tvarkymo įstaiga, informaciją apie registro duomenis užsienio šalims teikia vadovaudamasis teisės aktais.

      Atnaujinta: 2021 05 10