DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Ligoninės 3
  • 1.

   Ar visose ligoninėse, kurios ruošia donorus, privaloma ruošti donorus ir po smegenų mirties, ir nustačius negrįžtamai nutrūkusią kraujotaką ir kvėpavimą?

   Ne, ligoninėje gali būti ruošiami tik vieno tipo donorai, priklausomai nuo ligoninės nustatytos veiklos tvarkos ir jos turimos aparatūros. Šiuo metu donorai, kuriems nustatoma negrįžtamai nutrūkusi kraujotaka ir kvėpavimas (neplakančios širdies donorai) ruošiami tik Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. 

   Atnaujinta: 2021 05 10

  • 2.

   Ligoninėje yra įdiegta nepageidaujamų įvykių valdymo tvarka. Kodėl mums reikia papildomai pildyti pavojingų nepageidaujamų reiškinių ir pavojingų nepageidaujamų reakcijų dokumentus?

   Nes Pranešimo apie pavojingas nepageidaujamas reakcijų ir (ar) pavojingus nepageidaujamus reiškinius, susijusius su audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos procesu ir pagalbiniu apvaisinimu tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gegužės 22 d. įsakymu Nr. V-401, formos yra specializuotos donorystės ir transplantacijos proceso kokybei ir saugumui užtikrinti, jos teikiamos Nacionaliniam transplantacijos biurui prie SAM, kuris imasi atitinkamų prevencinių veiksmų (informuoja kitas suinteresuotas įstaigas arba inicijuoja neplaninį patikrinimą) bei rengia ataskaitą Europos Komisijai. 

   Atnaujinta: 2021 05 10

  • 3.

   Ar donorinei ligoninei, kurioje neatliekamos transplantacijos, reikia turėti vadovo patvirtintą nustatytą veiklos tvarką teikiamoms donorystės paslaugoms? Ar neužtenka vadovautis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintu aprašu?

   Taip, reikia turėti vadovo patvirtintą nustatytos veiklos tvarką teikiamoms donorystėms paslaugoms. Sveikatos apsaugos ministras, patvirtindamas tvarkos aprašus, nustato bendruosius visoms įstaigoms privalomus paslaugų teikimo reikalavimus, tačiau vidinę organizacinę ligoninės veiklą, užtikrinančią sveikatos apsaugos ministro įsakymo vykdymą, turi nustatyti ir patvirtinti pati ligoninė. 

   Atnaujinta: 2021 05 10