DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Pagalbinis apvaisinimas 3
  • 1.

   Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registro pagalbinio apvaisinimo posistemyje įstaigos prašoma įrašyti po pagalbinio apvaisinimo procedūros gimusių vaikų skaičių, tačiau įstaiga tokių duomenų nekaupia. Iš kur mums gauti reikalingus duomenis?

   Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. V-1468 „Dėl žmogaus lytinių ląstelių bankų veiklos ir žmogaus lytinių ląstelių donorystės reikalavimų aprašo patvirtinimo“ 83.2 papunkčiu lytinių ląstelių bankas privalo registruoti vaikų, gimusių naudojant donoro lytines ląsteles, skaičių. 

   Atnaujinta: 2021 05 10

  • 2.

   Jei žinoma, jog vyras yra hepatito B nešiotojas, ar jo lytinės ląstelės gali būti panaudotos pagalbinio apvaisinimo procedūrai ir saugomos lytinių ląstelių banke?

   Taip, jos gali būti panaudotos partnerės apvaisinimui ir saugomos, jei lytinių ląstelių bankas turi įdiegęs atskirą tokių ląstelių laikymo sistemą.

   Atnaujinta: 2021 05 10

  • 3.

   Ar galima pagalbinio apvaisinimo procedūrai panaudoti ne sutuoktinio lytines ląsteles? Ar galima tokių ląstelių nusipirkti užsienyje, jei asmens sveikatos priežiūros įstaiga turi pasirašiusi tam sutartį?

   Ne sutuoktinio (trečiojo asmens) lytines ląsteles galima panaudoti apvaisinimo procedūrai, jei sutuoktinio (parnerio) lytinių ląstelių nepakanka, jos pažeistos arba yra tikimybė palikuonims perduoti sunkią genetinę ligą. 
   Lytines ląsteles draudžiama nusipirkti (jos negali būti komercinių sandorių objektas). Tokios sutartys ir sandoriai yra niekiniai ir negalioja. Tačiau iš Europos ekonominės erdvės valstybėse esančių lytinių ląstelių bankų lytines ląsteles įsivežti ir jas naudoti procedūroms turi teisę universitetinės ligoninės, teikiančios pagalbinio apvaisinimo paslaugas. 
    

   Atnaujinta: 2021 05 10