Donoro kortelių pasirašymo akcijoje per vieną dieną gauti 87 sutikimai donorystei

Data

2016 10 10

Įvertinimas
0
Vaistinėje 2.jpg

Minint Organų donorystės dieną organizuotas donoro kortelių pasirašymo maratonas tikslą pasiekė. Tądien, spalio 8-ąją, buvo pasirašyti 87 sutikimai donoro kortelei gauti – 34 elektroniniu būdu ir 53 – vaistinėse (38 „Eurovaistinėje“ ir 15 „Benu”). 

Elektroniniu būdu – patogu ir greita

Elektroninis pasirašymas neužima papildomo laiko kelionei į gydymo įstaigą, vaistinę. Prisijungus puslapyje www.transplantacija.lt , reikia ieškoti nuorodos „Pasirašyk internetu” ir sekti tolesnes instrukcijas. Toks pasirašymo būdas pavirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Tame pačiame įsakyme numatyta ir galimybė sutikimą donorystei pasirašyti kreipiantis į švietimo, farmacijos ir kitas įstaigas, kuriose patvirtintos biomedicinos mokslų srities, medicinos, farmacijos, visuomenės sveikatos krypties pareigybės. Todėl šįkart Nacionalinis transplantacijos biuras (Biuras) prie kortelių pasirašymo akcijos kvietė aktyviai prisijungti vaistines. Akcijoje dalyvavo dviejų tinklų – „Eurovaistinės“ ir „Benu“ – vaistinės. Kitų tinklų vaistinės neprisijungė, jų atsisakymo dalyvauti argumentai – rinkiminė savaitė, kuri su organų donorystės dienos paminėjimu tikrai niekaip nėra susijusi.

Vaistinės akcijai buvo pasirengusios

Lankydamiesi vaistinėse akcijos metu, Biuro specialistai pastebėjo, kad dalyvaujančių vaistinių administracijos buvo pasirūpinusios, kad vaistinėse būtų anketų, vaistininkai turėjo informacijos apie šių dokumentų užpildymą. „Benu“ tinklo vaistinių ekranuose buvo skelbiama apie vykstančią akciją, „Eurovaistinės“ skelbė garsinį klipą, kviečiantį pasirašyti sutikimą donorystei.  Vaistininkai į organų donorystės temą reagavo skirtingai – buvo tokių, kurie pritaria ir patys seniai turi donoro korteles, kiti – nenorėjo atskleisti savo nuomonės apie organų donorystę, sakydami, jog tai yra jų asmeninis reikalas. 

Lankydamiesi vaistinėse ir kalbėdamiesi su žmonėmis, Biuro specialistai dažniausiai išklausė kalbų apie rudeninį peršalimą ir su juo susijusius rūpesčius. Organų donorystės tema buvo girdėta, kai kam – naujai išgirsta ir šį klausimą žadėjo apsvarstyti su šeima namuose, kai nurims negalavimų banga. 

Akcija pasibaigė, tačiau sutikimą donoro kortelei gauti galima pasirašyti visą laiką – ir elektroniniu būdu, ir vaistinėse, ir sveikatos priežiūros įstaigose, ir donorystę viešinančių akcijų metu.

Vaistininkė Ovidija Stancelienė iš Kauno „Benu“ tinklo vaistinės.Vaistininkė Ovidija Stancelienė iš Kauno „Benu“ tinklo vaistinės.

Pagrindinėje nuotraukoje „Eurovaistinės“ filialo vedėja Raimonda Šedytė ir NTB atstovė Rasa Pekarskienė.