Donorystė neturi lyties, amžiaus, rasės ar kalbos

Data

2020 08 03

Įvertinimas
1
Kepeynys_i_Šveicariją_20200801_1.jpg

Donorystė neturi lyties, amžiaus, rasės ar kalbos. Visi mes kalbame viena, ta pačia donorystės kalba. Kalba, kuri neturi jokių sienų ar teritorijų.

Kiekvieną kartą dėkodami donorų artimiesiems už jų kilnų sprendimą, priimtą itin sunkiu gyvenimo momentu, mes stengiamės, jog artimųjų valia būtų išpildyta ir jiems artimo žmogaus dovanojami donoriniai organai keliautų ne į dangų, o liktų čia, kur jų kažkas taip viltingai laukia.

Būtent šį šeštadienį (rugpjūčio 1 d.) Lietuvos donoro artimųjų kilnus sprendimas suteikė viltį Šveicarijos ir Vokietijos gyventojams. Mūsų medikams įvertinus donorinių organų atitikimą pagal visus medicininius parametrus bei Lietuvoje neradus tinkamų recipientų transplantacijoms, šie buvo pasiūlyti kitų šalių recipientams. Į šį kvietimą sureagavo Šveicarija, kurios recipientui ir buvo išgabentos Lietuvos donoro kepenys, bei Vokietija, kurios recipientą pasiekė donoro dovanoti plaučiai.

Tarptautinės donorystės  esminis principas yra tas, jog užsienio šalims donoriniai organai pasiūlomi tik tuomet, kai savo šalyje gydomiems recipientams dėl medicininių parametrų jie yra netinkami.

Nuotraukoje: Lėktuvas, kuriuo į Šveicariją išgabenamos Lietuvos donoro dovanotos kepenys