„Eurovaistinėje“ ir „Benu“ tinklo vaistinėse vyksta donoro kortelių pasirašymo akcija – siekiame rekordo!

Data

2016 10 08

Įvertinimas
0
donoru-kortele.JPG

Šiandien, spalio 8-ąją, minint Organų donorystės ir transplantacijos dieną, kviečiame kartu siekti sutikimų donorystei rekordo.

Prie šios akcijos prisijungusiose „Benu“ tinklo vaistinėse ir „Eurovaistinėse“ galima pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti. Taip Jūs prisidėsite prie šiandien visoje Lietuvoje minėtose vaistinėse rengiamo ypatingo maratono – sutikimo donoro kortelei gauti pasirašymo akcijos!

Būtina turėti asmens dokumentą

Jei nuspręstumėte prisidėti prie šios akcijos, į vaistines reikia atvykti su asmens tapatybę įrodančiu dokumentu. Užpildyti sutikimą donorystei tetrunka keletą minučių, vaistininkas padės užpildyti anketą.

Kaip sekasi siekti rekordo?

Iki 14 valandos vaistinėse kol kas užpildyta 15 sutikimų (9 „Eurovaistinėse” ir 6 „Benu”).

„Eurovaistinės” filialo vedėja Raimonda Šedytė džiaugiasi, jog būtent šią dieną suteikiama daug informacijos apie organų donorystę. Atėję žmonės į vaistinę nusipirkti medikamentų ar sveikatinančių prekių, sykiu gauna ir kitokių labai svarbių žinių”.

Vaistininkė  Ovidija Stancelienė iš Kauno „Benu“ tinklo vaistinės tikisi, kad akcijos metu skleidžiamas žinias žmonės išgirs ir susimąstys, kokia tai galėtų būti neįkainojama dovana ligoniui, laukiančiam transplantacijos. Pasirašyti sutikimą donorystei, reiškia suteikti viltį gyventi".

Sutikimą žmonės aktyviai pildo internetu

Iki 14 valandos elektroniniu būdu sutikimą jau užpildė 22 žmonės. Drąsiai galima sakyti, kad rekordas bus viršytas, nes iki šiol per vieną dieną daugiau kaip 20 sutikimų nebuvo užpildyta. Kol kas valią dėl organų donorystės pareiškė 37 žmonės.

Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai, tvarkantys sutikimo donorystei dokumentus, pastebi, kad šią anketą dažniausiai žmonės pasirašo žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie organų donorystę. Visuomenę jaudina istorijos, kuriose pasakojama, kaip gyvena tie, kurie, būdami nepaprastai sunkūs ligoniai, po organų transplantacijos pasveiksta. Po televizijos laidų, kuriose tokie žmonės pasakoja savo išgyvenimus iki transplantacijos ir po jos, arba pasirodžius straipsniui – sutikimų skaičiai padidėja. Tai reiškia, kad laidos, straipsniai, socialinė reklama miestų erdvėse – tai akstinas apie organų donorystę pasikalbėti namuose, sužinoti namiškių nuomonę apie tai ir apsispręsti pačiam. Todėl ir kviečiame – jei galite pareikšti savo valią patys – tą ir padarykite, nelaukite, kad už jus tai turės nuspręsti jūsų artimieji.