Organų donorų atminimą žvakučių liepsnelėmis pagerbs jų išgelbėti žmonės

Data

2016 10 24

Įvertinimas
0
1_2015_zvakutes_Katedros_aiksteje.jpg

Rytoj, spalio 25-ąją, Lietuvoje suliepsnos žvakelės organų donorams pagerbti ir atminti. Simbolinę akciją, skirtą spalio mėnesį minimai Pasaulio ir Europos organų donorystės dienai, jau trečią kartą organizuoja Lietuvos asociacija „Gyvastis“. Tą dieną bus organizuojamas ir Padėkos renginys, skirtas organų donorystės proceso dalyviams ir gyviems organų donorams padėkoti. Organų donorystės procesas neįsivaizduojamas be gydytojų reanimatologų, ruošiančių organų donorus, be procese talkinančių pilotų ir policijos pareigūnų pagalbos.

Pernai ir užpernai žvakelių liepsnelės šia proga plazdėjo tik Vilniuje. Šiemet pirmą kartą jos bus uždegtos jau ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Viekšniuose (Mažeikių raj.).  

Vilniuje, Rotušės aikštėje, žvakelės bus uždegtos 15 valandą ir liepsnos iki 18 valandos. Čia suliepsnos 1410 žvakelių – tiek, kiek per 46 metus Lietuvoje buvo organų donorų – 304 gyvieji donorai, dovanoję inkstą ar dalį kepenų šeimos nariams, ir 1106 – mirusieji donorai. Jų paaukoti organai iš viso išgelbėjo tūkstančių sunkių ligonių gyvybę.  

Kaune, Rotušės aikštėje, žvakutės degs nuo 16 iki 18 valandos. Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje,  jos liepsnos nuo 17 iki 19 valandos. Šiauliuose, skvere prie fontano „Saulės diskai“,  ši akcija vyks  nuo 17 iki 19 valandos. Panevėžyje, Laisvės aikštėje, organų donorai bus pagerbiami nuo 14 iki 18 valandos, Marijampolėje, J.Basanavičiaus aikštėje – nuo 16 iki 18 valandos. Alytuje, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos vidiniame kiemelyje, žvakutės bus uždegtos 15 valandą ir degs iki 18 valandos,  Viekšnių Šv.Jono Krikštytojo bažnyčios altoriuje – nuo 17 iki 20 valandos. 

Po atliktų transplantacijų šiuo metu Lietuvoje gyvena apie tūkstantis žmonių. Simboliška, kad visuose miestuose žvakutes uždegs būtent šie antram gyvenimui pakilę žmonės, jų šeimų nariai, taip pat tie, kurie aktyviai palaiko organų donorystės idėją.