2024-01-26

Seime oficialiai atidaryta vaikų piešinių paroda – Dovanoti gera

Sausio 26 dieną Lietuvos Respublikos Seime atidaryta vaikų piešinių paroda, skirta unikaliam donorystės ir transplantacijos procesui. 68 darbai  atrinkti iš daugiau nei 300 piešinių, kuriuos 5-10 klasių moksleiviai siuntė tradiciniam Nacionalinio transplantacijos biuro organizuotam konkursui Dovanoti gera!

Jaunieji kūrėjai iš visos Lietuvos dalinosi savo donorystės vizija – piešė su ja susijusius žmones, simbolinį organų ir audinių dovanojimo aktą, praradimo skausmą ir suteiktą viltį gyventi, vaizdavo organų donorystės simbolius.

Atidarydama parodą LR Seimo narė Jurgita Sejonienė dėkojo jauniesiems menininkams ir konkursą organizavusiam NTB biurui bei jo vadovei Audronei Būziuvienei. „Donorystė – labai kilni ir prasminga dovana, kai žmogus pasidalina tuo, ką turi brangiausio, dalele savęs“, - sakė politikė.

„Labai tikimės, kad Seimo nariai ir svečiai ne tik pamatys jaunųjų kūrėjų darbus, bet ir susimąstys apie vieną svarbiausių gyvenimo sprendimų“, - kalbėjo NTB vadovė Audronė Būziuvienė. – Kai pakvietėme vaikus dalyvauti konkurse, nesitikėjome, kad vos per mėnesį sulauksime tiek daug gražių ir prasmingų darbų. Piešdami vaikai gilinosi į donorystės idėjas, nešiojosi jas savo širdutėse, aptarinėjo su mokytojais ir tėvais. Galbūt to svarbaus lemtingo sprendimo priimti niekada ir neprireiks, bet svarbiausia, kad apie tai kalbamės.“

Jaukiame atidaryme dalyvavo ir dvi asociacijos „Gyvastis“ narės – dvejus metus su donoro kepenimis gyvenanti alytiškė Daiva Benediktienė ir tiek pat laiko donoro inkstą turinti vilnietė Aistė Bagdonaitė.

Apie tai, kad gyvybę jai išgelbėti gali tik donoro kepenys Daiva sužinojo būdama 38-erių: „Tie metai ir mėnuo donoro laukimo buvo patys sunkiausi mano gyvenime - puikiai supratau, kad niekas man tų kepenų nupiešti ir įdėti negali, - neslėpdama jausmų kalbėjo moteris. – Dabar dėkingumą savo Donorui jaučiu kiekvieną dieną, mintyse su Juo pasikalbu, Jam viską papasakoju. Donoro artimiesiems siunčiu geriausius linkėjimus, pasimeldžiu. Nes tik dėl tų žmonių aš gyvenu, dirbu ir esu sveika.  Ir tas jausmas – norisi viską, ką galiu geriausio, dalinti už du. Labai džiaugiuosi, kad mano darbas toks – dirbu vaikų darželyje“.

„Žiūrėjome su Daiva į spalvingus vaikų piešinius ir kalbėjome, kad po transplantacijos vėl tokiu tapo mūsų gyvenimas – ryškus ir su visomis spalvomis, - sakė Aistė Bagdonaitė. – Galime tik džiaugtis, kad jūs, vaikai, kitaip matote gyvenimą ir kad jame lieka vis mažiau tabu apie transplantaciją.“

Ne ką mažiau jausmingi buvo ir Seimo nario, jo paties žodžiais tariant, mediko iki mirties, Antano Vinkaus žodžiai. Pirmąją Donoro kortelę gavęs Lietuvos medicinos patriarchas ne tik prisiminė nelengvus pirmuosius transplantacijos žingsnius Lietuvoje, bet ir vaikams sakė: „Gyvenimas yra trumpa laiko atkarpa laike ir erdvėje. Išnaudokite kiekvieną jos akimirką, mokėkite džiaugtis ir tada, kai džiaugiasi kitas. Organų persodinimas yra šventas darbas ir tie, kas dalyvavo šiame piešinių konkurse, įėjote į šios kilnios medicinos srities istoriją. Kas yra laimingas žmogus? Gailestingas. O kas yra gailestingas žmogus? Laimingas. Tai ir būkite tokie“.

Vaikų piešinių paroda puoš Seimą iki vasario 6 dienos. Šiais metais parodą taip pat planuojama eksponuoti ir kitose visuomenei prieinamose vietose.