Visos naujienos
-
2022 06 06Skelbiamas žurnalistų kūrybinis konkursas „Organų donorystei – taip!“
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia kūrybinį konkursą žurnalistams „Organų donorystei – taip!“. Jau tradiciniu tapęs konkursas, pradėtas organizuoti 2020-aisiais, jo laimėtojai kasmet apdovanojami kiekvienų metų spalio mėnesį, kuomet yra minima Pasaulinė organų donorystės diena – šiais metais tai – spalio 8-oji.

Trečiadienį Vilniuje Santariškių žiede į dangų kilo Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, kuris į Kauną išgabeno nepaprastą krovinį – donoro kepenis.

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai. Įtariant smegenų mirtį gydytojų laukia nelengva užduotis – ne tik pranešti artimiesiems apie mylimo žmogaus netektį, bet ir juodžiausią gyvenimo akimirką ...

Prieš 6-erius metus Kauno klinikų gydytojai stebėjosi, kad kaunietė Nina į kabinetą įžengė savomis kojomis – inkstų nepakankamumu sirgusios moters būklė buvo itin sunki. Tačiau jau keletą metų liga yra tik baisus prisiminimas, nes nepažįstami geradariai jai padovanojo pačią brangiausią dovaną – šansą grįžti į įprastą ...

Prieš pat Jonines du lietuviai sulaukė neįkainojamos dovanos – po ilgų laukimo metų, atsiradus tinkamam donorui, jiems buvo atliktos inkstų transplantacijos. Mirusio artimųjų priimtas sprendimas šiems žmonėms pagerins gyvenimo kokybę ir leis pamiršti varginančią ligą.

Mirtis – neišvengiama gyvenimo dalis, bet kartu ji yra ir labai paslaptinga. O kartais vienas sprendimas po artimojo mirties gali sugrąžinti viltį gyventi kitam žmogui. Pasak Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios kunigo Juliaus Sasnausko, organų donorystė yra puikus būdas pasitarnauti kitiems ir po mirties.

Paciento mirtis visuomet skaudi ne tik jo artimiesiems, tačiau ir jį gydantiems gydytojams. Respublikinės Šiaulių ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro gydytojai anesteziologei reanimatologei Gabrielei Slunksnienei tenka itin sunki užduotis – diagnozuoti ...

Organų donorystė – jautri ir subtili tema, kurioje susipina gyvybė ir mirtis. Sekmadienį dviem sunkiai sergantiems ligoniams buvo suteikta viltis pasveikti – Kaune užregistruotas efektyvus organų donoras.

„Skrydyje su medikais ir donoriniais organais susikoncentruoji į darbą ir emocijas pamiršti. Bet po skrydžio – tik teigiami jausmai ir šypsena veide. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi galėdamas prisidėti prie gyvybių gelbėjimo“, – taip apie savo darbą pasakoja Karinių oro pajėgų pilotas Gediminas Puišys.

Savaitgalį Šiauliuose artimiesiems netekus mylimo žmogaus buvo priimtas itin jautrus ir sunkus sprendimas – sunkiai sergantiems padovanotas antras šansas patirti gyvenimo džiaugsmą. Tai – pati didžiausia ir gražiausia dovana, kurią galima padovanoti kitiems.

Praėjusiais metais Šveicarijoje mirė 72 žmonės, kurie taip ir nesulaukė jiems skirto organų donoro. Norėdama išvengti perteklinių mirčių, Šveicarija nusprendė keisti dabar šalyje galiojantį donorystės modelį į numanomo sutikimo modelį, kuomet visi žmonės, kurie nėra raštiškai pareiškę nesutikimo, po mirties sutinka tapti organų ir (ar) audinių donorais. Tačiau net ...

Paskutinę pavasario dieną Vilniuje registruotas organų donoras, kuris į normalų gyvenimą sugrąžins net keturis žmones.

Mylimo žmogaus netektis visuomet yra netikėta ir skaudi, tačiau vienas šioje jautrioje akimirkoje priimtas sprendimas gali suteikti kitam žmogui šansą gyventi. Vilniuje artimieji priėmė kilnų sprendimą ir nusprendė padovanoti organus donorystei.