Visos naujienos

flat-lay-hands-holding-heart-shape-with-stethoscope.jpg
2022 09 29
Širdies chirurgas dr. A. Zorinas apie širdies transplantaciją: labiausiai jaudina vienas momentas

Žmogaus širdis per parą suplaka apie 100 tūkstančių kartų. Kartais žmonės išgirsta žinią, kad jų širdis pavargo ir jos dūžiai gali sustoti, o vienintelė viltis išgyventi – širdies transplantacija. Tie žmonės kiekvieną dieną laukia telefono skambučio, kuris reikštų, jog viena šeima netekties akimirką nusprendė pritarti ...

20211009_141711.jpg
2022 09 28
Lietuva kartu su visa Europa minės organų donorystės dieną

Spalio mėnesį Lietuva su visa Europa mini organų donorystės dieną, o siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į organų donorystės ir transplantacijos temą organizuojami įvairūs renginiai ir akcijos. Šiemet ši diena minima spalio 8 d.

image002.jpg
2022 09 27
Lietuvos šaulių sąjunga taria „organų donorystei – TAIP“

Didžiausia šalies šeima – Lietuvos šaulių sąjunga – išreiškia palaikymą organų donorystei, o vis daugiau jos narių kartu su savimi nešiojasi Donoro korteles.

Dovilė Ibianskaitė.jpeg
2022 09 23
Lietuvos šaulių sąjungos narė Dovilė: „Viskas – Tėvynės labui!“

Organų donorystė – tai dalelės savo kūno dovanojimas kitam žmogui, taip suteikiant jam viltį pasveikti ir sugrįžti į įprastą gyvenimą. Mažoje Donoro kortelėje telpa labai svarbi žinia – jos savininkas po mirties norėtų grąžinti sveikatą kitam žmogui ir taip išgelbėti jo gyvybę ar išvaduoti jį iš gydymo procedūrų.

Dovanoti inkstus (1).jpg
2022 09 22
Organų donorystei neįveikiamų kliūčių nėra: nesutrukdo nei avarija, nei pūga

Organų donorystei nėra savaitgalių ar šventinių dienų – Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos koordinatoriai, kartu su organų donorystę Lietuvos ligoninėse koordinuojančiais gydytojais, kilnų darbą atlieka ištisus metus, o donorystės koordinavimo proceso nesustabdo net pūga ir patirta avarija. Kaip ...

Ieva Šegždaitė ir Martynas Skrupskelis.jpg
2022 09 16
Lietuvos šaulių sąjungos nariai Ieva ir Martynas organų donorystei ištarė „taip“

Klausimą apie organų donorystę artimieji išgirsta pačiu juodžiausiu metu – sužinoję apie  mylimo žmogaus netektį. Dėl to apie savo norą po mirties padovanoti organus donorystei reikėtų pasikalbėti su savo šeimos nariais, kad netekties akimirką sprendimas jiems netaptų dar didesne našta.

shutterstock_683443189.jpg
2022 09 16
Šią savaitę Lietuvoje užregistruoti du efektyvūs organų donorai

Organų donorystė yra be galo jautri tema, nes vienų žmonių netektis kitiems padovanoja viltį pasveikti ir gyventi toliau. Šią savaitę net dvi šeimos sunkią akimirką neliko abejingos kitų žmonių skausmui ir nusprendė organų donorystei ištarti „taip“.

BeFunky-collage (4).jpg
2022 09 15
Rūta serga liga, kuri pamažu naikina jos inkstus: transplantacija dovanotų antrą gyvenimą

Jau daugiau nei 21-erius metus Rūta gyvena su mintimi, kad jai reikalinga inksto transplantacija. Kai jai buvo 12 metų, Rūta susirgo sunkios eigos šlapimo pūslės uždegimu, kuris organizme paliko savo žymę. Sulaukus pilnametystės moteriai buvo ir nustatyta sudėtinga autoimuninė liga. Bėgant metams ir savijautai vis prastėjant, ...

Arūnas Simonaitis.jpg
2022 09 09
Lietuvos Šaulių sąjungos narys Arūnas: „Kas kitas padės, jei ne mes vieni kitiems“

Organų donorystė – viltis gyventi tiems, kuriems kitų išeičių jau nebeliko. Tokių pacientų gyvybė ir gyvenimas priklauso tik nuo kilnių žmonių sprendimo padovanoti mirusio artimo žmogaus dalelę kitiems.

shutterstock_1626330607.jpg
2022 09 08
8 faktai apie organų donorystę

Organų donorystė suteikia galimybę, pasibaigus vieno žmogaus gyvenimui, išsaugoti gyvybę net keliems kitiems sergantiems žmonėms. Nors organų transplantacija yra vienas didžiausių šiuolaikinės medicinos pasiekimų, tačiau dėl žinių trūkumo apie organų donorystę žmonės ima tikėti įvairiais mitais. Šiandien pateikiame 8 faktus apie organų donorystę ir transplantaciją.

IMG_4583 (2).jpg
2022 09 02
Mokytoja Meilė organų donorystės idėją perduoda mokiniams: „Jie labai gerai atskiria tikrovę ir mitus“

Mokytoja Meilė Platūkienė prieš 12 metų nusprendė su mokiniais pasikalbėti tema, apie kurią tuo metu buvo kalbama nedaug – organų donorystę. Mokytoja stebėjo, kaip keičiasi moksleivių požiūris ir sako, kad jaunoji karta nebetiki mitais susijusiais su organų donoryste.

Dovanoti inkstus (10).jpg
2022 08 30
Vilniuje registruotas vyriausias organų donoras Lietuvos istorijoje

Praėjusią savaitę Vilniuje buvo registruotas garbaus amžiaus efektyvus organų donoras. 85-erių Donoras nuo šiol yra vyriausias efektyvus organų donoras Lietuvos istorijoje.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 17 Pirmyn