NTB dalyvavo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro susitikime

Data

2023 09 12

Įvertinimas
1
Slide5.JPG

Rugsėjo 5-6 d. NTB komanda Stokholme (Švedija) dalyvavo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) organizuotame susitikime dėl audinių ir ląstelių bei pagalbinio apvaisinimo.

 

Pagrindinis šio susitikimo tikslas – aptarti užkrečiamųjų ligų prevenciją ir kontrolę audinių ir ląstelių donorystės ir transplantacijos srityje bei pagalbinio apvaisinimo metu, įvardinti didžiausius ateities iššūkius užtikrinti šalių bendradarbiavimą užmezgant ryšius tarp Europos valstybių ekspertų.

 

Dviem dienoms susibūrę ekspertai iš Europos vaistų ir sveikatos priežiūros kokybės direktorato, Europos vaistų agentūros, Pasaulio sveikatos organizacijos ir kt. aptarė epidemiologinę situaciją regione ir jos įtaką žmogaus kilmės medžiagų saugai, pavojingų nepageidaujamų reiškinių ir reakcijų, susijusių su užkrečiamomis ligomis, atvejus bei kitus aktualius klausimus.

 

Ekspertų tinklą SoHO-Net, skirtą žmogaus kilmės medžiagoms (ang. SoHO), t. y. kraujui, audiniams ir ląstelėms, pagalbiniam apvaisinimui ir organams, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras įkūrė  2022 m. Šio ekspertų tinklo tikslas – skatinti valstybių narių bendradarbiavimą ir padėti užtikrinti, kad žmogaus kilmės medžiagos būtų saugios ligų sukėlėjų atžvilgiu bei stebint, vertinant ir padedant ECDC spręsti atitinkamas su žmogaus kilmės medžiagomis susijusias tarpvalstybines grėsmes sveikatai.