Organų donorystės diena įprasminta ilgaamžiškumo simboliu – Stelmužės ąžuolo palikuonimi

Data

2021 10 08

Įvertinimas
0
sodina.jpg

Prie Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų pasodintas ąžuoliukas Europos organų donorystės ir transplantacijos dienai pažymėti. Iš Stelmužės ąžuolo giliuko užaugintą medelį sodino Santaros klinikų vadovas prof. Feliksas Jankevičius ir Transplantacijos biuro direktorius Artūras Bagotyrius, taip įprasmindami šių dviejų įstaigų bendradarbiavimą donorystės procese.

Pasak VUL Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus, organų donorystės ir transplantacijos procesas – didelės komandos bendras darbas: „Santaros klinikose atliekamos širdies, kepenų, inksto, kasos-inksto komplekso, ragenos audinio transplantacijos. Santaros klinikose vienintelėje ligoninėje Baltijos šalyse atliekamos širdies transplantacijos kūdikiams, taip pat ir kaulų čiulpų transplantacijos – tiek vaikams, tiek suaugusiesiems,“ – sako prof. F. Jankevičius. – Šiemet Santaros klinikose jau atliktos 62 audinių ir organų, 116 kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijos. Tai aukštos profesinės kompetencijos medicininės procedūros ir operacijos, kurioms atlikti Santaros klinikos turi visus tiek žmogiškuosius, tiek technologinius resursus“.

Nacionalinio transplantacijos biuro direktorius Artūras Bagotyrius sako, kad organų donorystės tema yra ypač svarbi ir aktuali, nes sergančių žmonių ir laukiančių transplantacijos yra žymiai daugiau, nei yra organų donorų: „Dedama daug pastangų, kad organų donorystės tema būtų kalbama ir vyktų švietėjiškas darbas. Šiam procesui itin svarbus bendradarbiavimas: Nacionalinio transplantacijos biuro, Santaros klinikų, kitų donorystės ir transplantacijos procese dalyvaujančių įstaigų  koordinuotas, kompetentingas ir darnus darbas leidžia pacientams suteikti būtinas paslaugas, kad viskas vyktų sklandžiai ir sėkmingai, kad būtų išgelbėtos gyvybės ir pacientai grąžinti į visavertį gyvenimą“.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė pacientų vardu dėkojo visiems, kurie deda milžiniškas pastangas, kad sunkiai sergantys pacientai gautų moderniausią gydymą atliekant transplantacijas: „Sulaukusieji savojo donoro ir transplantacijos pacientai jaučiasi tarsi sulaukę stebuklo. Pacientai yra dėkingi už gydymą, priežiūrą, pagalbą ir suteiktą viltį pasveikti.“

Akcijos dalyviai dėkoja Valstybinių miškų urėdijai, padovanojusiai tvirtumo ir ilgaamžiškumo simbolį – ypatingą ąžuoliuką – Stelmužės ąžuolo palikuonį.

Parengtą pagal Santaros klinikų pranešimą spaudai

L. Mustafinaitės nuotr.