Patikslintas Širdies transplantacijos paslaugų teikimo reikalavimų ir apmokėjimo tvarkos aprašas

Data

2023 07 26

Įvertinimas
0
Slide1.JPG

Atsižvelgiant į tobulėjančius širdies transplantacijos paslaugų teikimo metodus bei recipientų ištyrimui taikomus tyrimus šių metų liepos 21 dieną LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo atnaujintas Širdies transplantacijos paslaugų teikimo reikalavimų ir apmokėjimo tvarkos aprašas.  

 

Minimas Aprašas papildytas naujais širdies transplantacijos paslaugų teikimo etapais – Periodinio ambulatorinio recipiento stebėjimo po pagalbinio kraujotakos prietaiso prijungimo etapu ir į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registrą (toliau – Registras)  įrašyto recipiento periodinio stacionarinio ištyrimo etapu.

 

Siekiant teisinio aiškumo, Apraše taip pat nustatyti recipiento ir donoro poros parinkimo ir dirbtinio skilvelio tipo parinkimo kriterijai. Taip pat patikslintos širdies transplantacijos indikacijos, kontraindikacijos ir recipientų ištyrimui privalomi tyrimai.

 

Be to, Apraše detalizuota Recipiento pašalinimo iš Registro tvarka. Aprašas taip pat papildytas būtinais reikalavimais asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, asmens sveikatos priežiūros specialistams ir kt.

 

Su pakeistu Širdies transplantacijos paslaugų teikimo reikalavimų ir apmokėjimo tvarkos aprašu susipažinti galite Seimo teisės aktų registre ČIA.