Siekiant didesnio skaidrumo ir visuomenės įtraukimo atverti duomenys apie organų donorystei pritariančių ir nepritariančių žmonių skaičių

Data

2023 07 13

Įvertinimas
1
Slide2.JPG

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM informuoja, kad Lietuvos atvirų duomenų portale atvertas duomenų rinkinys „Pacientų valios pareiškimo duomenys“. Šį duomenų rinkinį sudaro nuasmeninti asmenų, pasirašiusių sutikimą arba nesutikimą dėl donorystės po mirties pagal amžiaus grupes, lytį ir gyvenamąją vietą duomenys.

 

„Anonimiškų ir nuasmenintų duomenų atvėrimas visuomenei, viliamės, ilgainiui leis dar labiau stiprinti žmonių pasitikėjimą organų donorystės idėjomis, suteiks galimybę mokslininkams, sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos politikos kūrėjams analizuoti organų donorystės duomenis ir priimti racionalius sprendimus, siekiant didinti organų donorystės efektyvumą”, - pasakoja NTB vadovė Audronė Būziuvienė.

 

Skaidrumas padeda gelbėti gyvybes

 

NTB vadovė akcentuoja, kad atvirieji duomenys yra viena iš organų donorystės skaidrumo ir visuomenės sąmoningumo didinimo priemonių.

 

„Pasaulinė praktika rodo, kad atvirieji duomenys apie organų donorystę prisideda prie visuomenės sąmoningumo ugdymo ir skatina žmones tapti organų donorais. Kai visuomenė turi prieigą prie statistikos ir kitų duomenų, tai, neabejotinai didina jų pasitikėjimą šia sritimi ir padeda išgelbėti daugiau gyvybių“, - pasakoja NTB vadovė.

 

Duomenų analizė ir didesnis sveikatos priežiūros sistemos efektyvumas

 

Ekspertai atkreipia dėmesį, jog atvirieji duomenys taip pat suteikia galimybę mokslininkams, sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos politikos kūrėjams analizuoti donorystės duomenis. Tokia analizė gali padėti efektyvinant sveikatos priežiūros sistemą, tobulinant procesus ir priimant racionalius sprendimus, didinančius organų donorystės efektyvumą ir skatinančius didesnį organų donorų skaičių.

 

Svarbu pabrėžti, kad duomenų atvėrimas yra atliekamas atsakingai, užtikrinant asmenų privatumą, saugumą ir anonimiškumą. Duomenys bus atnaujinami kas mėnesį. Su duomenų rinkiniu galite susipažinti čia: https://data.gov.lt/dataset/pacientu-valios-pareiskimo-duomenys